21 sLET olomoucké geoinformatiky

21 sLET olomoucké geoinformatiky

Kolegové, studenti, absolventi, prostě všichni olomoučtí geoinformatici, 

v září roku léta páně 2022 uplyne přesně 21 let od založení Katedry geoinformatiky na Univerzitě Palackého v Olomouci, se kterou jste spojili kus svého života. Někdo pracoval, někdo studoval, někdo ještě pracuje a někdo pořád ještě studuje. Za těch 21 let se mnoho změnilo nejenom na katedře, ale hlavně v oboru – vědě, v technologiích, ve výuce, ve vybavení, v softwarech, v metodách, v myšlení a v politice.  

Pamatujete si na první kontakt s katedrou? Jak jste přijeli před lety na přijímačky nebo jaký byl první pracovní den na katedře? A co bylo nejsilnějším geoinformatickým zážitkem v Olomouci? První zkouška, státnice, promoce, GISnight, SPODEK nebo společná fotografie s Jackem Dangermondem? 

Nyní máte jedinečnou příležitost nejenom zavzpomínat na vše, co jste v Olomouci prožili, poznat novou tvář katedry, setkat se se současnými studenty i se svými kamarády a absolventy, kteří ve svém srdci a duši nosí otisk olomoucké geoinformatiky. Věříme, že je úžasné seznámit se s jejich profesními osudy, poznat současné studenty geoinformatiky, oprášit staré vzpomínky, zopakovat si geoinformatické desatero a vrátit se na místo činu. 

Katedra geoinformatiky pořádá u příležitosti 21 let svého trvání třetí SLET OLOMOUCKÝCH GEOINFORMATIKŮ, a to v SOBOTU 22. ŘÍJNA 2022. Slet je hromadným srazem všech absolventských ročníků za asistence všech současných studentů. Těšit se můžete i na všechny bývalé a současné učitele. Očekáváme účast až 450 osob. Tradičně je součástí sletu retrooběd ve studentské menze, prohlídka současné katedry a GIS overnightnevázané geoinformatické veselí napříč ročníky a profesemi. 

Přijeďte! Určitě přijeďte!!! Těšíme se, že se rodina olomouckých geoinformatiků slétne do rodného hnízda a nastartuje druhou jednadvacítku let svého života.  

Prosím, zaregistrujte se na adrese https://www.geoinformatics.upol.cz/21let, kde najdete více informací. A pak už jen počítejte dny do 22. 10. 2022, je to přesně 122 dnů nebo 17 týdnů či 5 měsíců. 

  • informujte spolustudenty, nemáme na všechny z vás platné emailové adresy,  
  • přivezte své rodinné příslušníky a pochlubte se svými potomky, 
  • přibalte geoinformatický šátek i ročníkového talismana, 
  • zašlete nám na geoinformatics@upol.cz jakékoli artefakty týkající se vašeho studia – fotky, písemky, taháky, cvičení atd., hodláme z nich udělat výstavu přímo v místě pořádání Sletu, 
  • další informace o SLETu očekávejte na konci prázdnin. 

Za organizační výbor Sletu olomouckých geoinformatiků. 

Vít Voženílek, vedoucí katedry
Jakub Koníček 
Rostislav Nétek