Skip to main content

GISday

pátek 10. 11. 2023 a středa 15. 11. 2023

Den GIS (GIS Day) je významná událost, při které uživatelé technologie geografických informačních systémů otevírají dveře školám, kolegům a široké veřejnosti, aby ukázali konkrétní aplikace vytvořené touto důležitou technologií. 

Přijďte se k nám podívat i vy!

Zájemci ze škol (pedagog za třídu) se mohou přihlásit na adrese: jakub.konicek@upol.cz. Akce je zdarma. První blok začíná v 8:00, doporučený počet účastníků (z kapacitních důvodů) je 25 studentů. Fotodokumetaci z uplynulých ročníků naleznete v naší fotogalerii.

V případě, že Vám uvedený termín nevyhovuje, nebo máte zájem o i individuální prohlídku katedry, neváhejte nás kontaktovat: jakub.konicek@upol.cz.

Co je GISday? GIS Day (den GIS) je významná událost, při které uživatelé technologie geografických informačních systémů otevírají dveře školám, kolegům a široké veřejnosti, aby ukázali konkrétní aplikace vytvořené touto důležitou technologií.

Každý rok pořádá Den GIS tisíce firem a škol po celém světě a informují miliony dětí i dospělých o přínosu geografie. Cílem Dne GIS je především popularizovat celosvětově technologii geografických informačních systémů, která ovlivňuje náš každodenní život, umožňuje lépe porozumět všemu, co nás obklopuje a především integruje informace.

V rámci akce GISday Katedra geoinformatiky pořádá již tradiční bloky přednášek a ukázek na téma Geoinformatika s praktickým cvičením pro zájemce ze středních škol.

  • Blok krátkých přednášek (co je GIS, trendy, studium na UP) –  ca 30 min
  • Praktické cvičení na PC v prostředí ArcGIS Online – ca 20 min
  • Dotazy, diskuze – ca 10 min
  • Focení třídy v termálním spektru
  • Ukázka vybavení – 3D tisková laboratoř (profesionální 3D tiskárny, pískoviště, profesionální dron, sandbox-pískoviště, VR brýle, 3D projektor, …)  – ca 15 min
  • Akce v terénu s technologií GPS – ca 20 min
  • V případě zájmu lze zajistit vstup do Pevnosti poznání – sekce Živá voda (zdarma) nebo celého muzea (85 Kč/os.) http://pevnostpoznani.cz/

Seznam přihlášených škol na 10. 11. 2023

8:00 – 

9:00 – Gymnázium Šumperk

10:00 – SŠ Polygrafická Olomouc (2 třídy)

11:00 – Gymnázium Hranice

12:00 – GYmnázium Kroměříž

13:00 – Geodézie a geoinformatika Opava

Seznam přihlášených škol na 15. 11. 2023

8:00 – SŠ Polygrafická Olomouc (2.B)

9:00 – Gymnázium Přerov

10:00 – Gymnázium Prostějov

11:00 – Gymnázium Třebíč

12:00 – Gymnázium Valašské Meziříčí

13:00 – SŠ Polygrafická Olomouc