KGItalk #9: Aljaška – zlato, které se vždy neleskne

KGItalk #9: Aljaška – zlato, které se vždy neleskne

Další KGItalk bude pod vedením dalšího speciálního hosta přímo z National Geographic. RNDr. Hynek Adámek je český geograf, novinář a publicista pracující jako externí redaktor časopisu National Geographic Česko. Autor knih Živá Afrika, Island – soulad předpokladů nebo Češi v Antarktidě, projel skoro celý svět. Kromě toho je prvním hostem KGItalk, který je na Wikipedii (https://cs.wikipedia.org/wiki/Hynek_Ad%C3%A1mek). To je jasným předpokladem pro to, že se můžete těšit na hodně zajímavé vykládání! To bude věnované Aljašce.
____________________________________________________
Dnešní Aljaška je na hony vzdálená zemi, o které píše Jack London. Je to pořád nádherná, skoro nedotčená krajina, ale její obyvatelé se změnili. Nejdrsnější stát USA je dnes symbiózou divoké přírody a moderního světa. Symbiózou davů turistů a poklidného života stálých obyvatel.

Pojďte poslouchat. Za cca 90 minut se mimo jiné dozvíte proč je tady horolezeckým fenoménem nejvyšší hora Severní Ameriky – 6 190 m vysoká Denali. Nebo třeba jak se Aljaška poučila z havárie ropného tankeru Exxon Valdez. Největší ekologické katastrofy v amerických dějinách. A dám vám návod jak si vsadit v jedné z nejzvláštnějších loterií na světě.

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCIFjdPwidw5bTCsljCnzVxQ