Co je GISday? 

GISdayDesktopBackDen GIS (GIS Day) je významná událost, při které uživatelé technologie geografických informačních systémů otevírají dveře školám, kolegům a široké veřejnosti, aby ukázali konkrétní aplikace vytvořené touto důležitou technologií.

Každý rok pořádá Den GIS tisíce firem a škol po celém světě a informují miliony dětí i dospělých o přínosu geografie. Cílem Dne GIS je především popularizovat celosvětově technologii geografických informačních systémů, která ovlivňuje náš každodenní život, umožňuje lépe porozumět všemu, co nás obklopuje a především integruje informace. Další informace http://www.arcdata.cz/akce/den-gis

GISday na KGI | středa 13. 11. 2019 

V případě, že Vám termín nevyhovuje, nebo máte zájem o i individuální termín, neváhejte nás kontaktovat: jitka.dolezalova@upol.cz.

GISday akce na Facebooku

 

V rámci akce GISday Katedra geoinformatiky pořádá již tradiční bloky přednášek a ukázek na téma Geoinformatika s praktickým cvičením pro zájemce ze středních škol.

  • Blok krátkých přednášek (co je GIS, trendy, studium na UP) –  ca 30 min
  • Praktické cvičení na PC v prostředí ArcGIS Online – ca 20 min
  • Dotazy, diskuze – ca 10 min
  • Focení třídy v termálním spektru
  • Ukázka vybavení – 3D tisková laboratoř (profesionální 3D tiskárny, pískoviště, profesionální dron, sandbox-pískoviště, VR brýle, 3D projektor, …)  – ca 15 min
  • Akce v terénu s technologií GPS – ca 20 min
  • V případě zájmu lze zajistit zdarma vstup a průvodce do Pevnosti poznání – sekce Živá voda: http://pevnostpoznani.cz/

Zájemci ze škol (pedagog za třídu) se mohou již nyní přihlásit na adrese: jakub.konicek@upol.cz. Akce je zdarma. První blok začíná v 8:00, doporučený počet účastníků (z kapacitních důvodů) je 25 studentů. Fotodokumetaci z uplynulých ročníků naleznete v naší fotogalerii.

 

Seznam přihlášených škol – středa 13. 11. 2019

8:00 – Gymnázium Šumperk

9:00 – Gymnázium, Hranice

10:00 – Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Šumperk

11:00 – Střední průmyslová škola stavební v Opavě

12:00 – Střední škola polygrafická, Olomouc

13:00 – Střední škola polygrafická 3.A, Olomouc