Pozvánka na výstavu o českých nářečích

 
Rozumíte řeči svých prarodičů, mluví-li nářečím? Zajímá vás, jak odlišná jsou naše nářečí? Chcete se dozvědět víc o životě našich předků a o slovech, která byla součástí jejich mluvy?
 
Navštivte tedy výstavu Kriticky ohrožené jevy našich nářečí ve Vlastivědném muzeu v Olomouci , kterou pořádáme ve spolupráci s dialektologickým oddělením Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR . Kromě množství nářečních map na vás čekají i interaktivní panely, zvukové ukázky, kvízy. a mnoho dalšího! Více se dočtete na stránkách https://ceskanareci.cz/
 

Detail zprávy

Pozice: Pracovník úseku DTM OLK

Olomoucký kraj hledá od 1. 7. 2022 nového kolegu či kolegyni na pozici pracovník úseku DTM na Krajském úřadu Olomouckého kraje. Ačkoliv se po přečtení toho, co bude dotyčný v rámci pracovní náplně dělat nezdá, že se jedná o GISáka, věřte, že to je práce přímo pro něj 😉 Více info v příloze

DTM_OK_poptavka_pracovnik_DTM_04_2021

Detail zprávy

Nabídka pracovní pozice

Zajímavá pracovní nabídka práce v oblasti precizního zemědělství

https://renofarmy.cz/kariera/?r=detail&id=cpbr-1587209412

Detail zprávy

SPODEK 2022

 
Po několikaleté odmlce je opět v plánu uspořádat Sportovní den katedry (Spodek). Proběhne 19.05.2022 od 8 hodin na adrese Tererovo náměstí 1, jedná se o venkovní sportovní hřiště základní školy.
 
Připravujeme 5+1 nejen sportovních aktivit, můžete se těšit na fotbal, plážový volejbal a běh, další aktivity promýšlíme (skok do písku, přetahování lanem…). Soutěžit o hodnotné ceny bude 6 týmů (5 ročníků + vyučující, zahraniční studenti se rozdělí mezi nejméně početné týmy). Nezapomeňte se obléct do třídních/týmových triček. Na místě bude připraveno lehké občerstvení včetně pití. Konkrétní informace o pravidlech jednotlivých aktivit, rozlosován, harmonogramu akce…přineseme později. K uskutečnění akce je potřeba několik organizátorů, “rozhodčích”, fotograf…kdyby  někdo neměl zájem se účastnit aktivit a chtěl by jakkoliv pomoct, je vítán. Máte-li jakékoliv připomínky, návrhy, dotazy…neváhejte se na nás obrátit (druháci)

Detail zprávy

 

Katedra geoinformatiky je vůdčím pracovištěm v oblasti výzkumu a aplikace bezpilotních systémů (UAS). Na základě nejnovějších vědeckých poznatků, bohatých praktických zkušeností a špičkového vybavení dokážeme reagovat na aktuální požadavky v oblasti pořizování leteckých snímků. Jednou z našich hlavních oblastí zájmu jsou metody rychlého mapování, kde jsou požadovány aktuální snímky v době krizové události (např. povodeň, sesuv, větrná kalamita). Snímkování z různých výšek a pohledů umožňuje získávat data s velmi vysokým prostorovým rozlišením a zároveň při dodržení vysoké geometrické a obrazové kvality snímku. Naše bezpilotní technika, stejně tak jako pracovníci jsou certifikování pro legální provoz v různých aplikačních oblastech. Naše katedra je vybavena špičkovým vybavením pro letecké snímkování:

  • multirotorový systém – Hexacopter XL,
  • motorový paraglide – PIXY,
  • multispektrální kamera – Tetracam ADC,
  • středoformátová fotogrammetrická kamera Phase One,
  • využíváme také letadla Cessna.

Výzkumný tým katedry se v oblasti UAS a dálkového průzkumu Země zaměřuje na témata krajinné ekologie, geomorfologie a archeologie. Díky spolupráci s předními evropskými odborníky můžeme zveřejňovat naše úspěchy v prestižních vědeckých časopisech. Část našich aktivit také směřuje do spolupráce s Českou společností pro fotogrammetrii a dálkový průzkum. Mezi naše projekty s největším ohlasem můžeme zařadit:

  • sestavení metodiky pro UAS fotogrammetrii,
  • využití UAS fotogrammetrie pro hodnocení změn ve fluviální geomorfologii,
  • záchranná archeologie,
  • monitoring mělkých sesuvů,
  • monitoring obnovy lesa s využitím UAS multispektrálních analýz.

 

IMG_9127archeoIMG_0957DSC_6193mozaikaIMG_1521_stitch