Úspěchy KGI na univerzitních oceněních

17.12.2018

Studenti a pracovníci katedry geoinformatiky zabodovali při získávání významných univerzitních ocenění.

Čestným uznáním rektora autorům odborných knih v roce 2018 byli oceněni Mgr. Stanislav Popelka, Ph.D. za publikaci Eye-tracking (nejen) v kognitivní kartografiiRNDr. Alena Vondráková, LL.M. Ph.D. za knihu Vybrané legislativní aspekty v kartografii a geoinformatice, čímž obsadili obě pozice vyhrazené pro kategorii Přírodní vědy. Seznam všech 46 oceněných publikací z celé univerzity lze najít zde. Slavnostní předání ocenění proběhne během Akademických dnů UP v roce 2019.

Hned dvěma nápady pak přispěl k propagaci přírodovědecké fakulty Jakub Koníček, který uspěl v soutěži Hýčkejte svou Přírodu. „Mým prvním počinem byla brožura „Jak na Přírodu“, na které jsem v rámci diplomové práce pracoval asi dva roky. Tím druhým byl pak propagační materiál Návaznost studijních oborů na přírodovědecké fakultě, který ještě není úplně hotový.“ S projektem Pěší okruhy Přírodovědy v této soutěži uspěl také Martin Gabryš, který v rámci něj navrhoval trasy pro outdoorové aktivity v Olomouci.