Space Race Hackathon 2019 na KGI

Ve dnech 26. – 28. dubna 2019 se na u nás na katedře konal Space Race Hackathon 2019 zaměřený na využití dálkového průzkumu Země (DPZ) a geoinformačních systému (GIS). Během 48 hodin musely týmy studentů řešit jednu z pěti zadaných výzev. Své řešení této výzvy poté prezentovali během festivalu AFO 54 před odbornou porotou složenou ze zástupců akademické i soukromé sféry, investorů a propagátorů vědy. Akce se zúčastnilo 19 soutěžících tvočících celkem 4 týmy, které předvedly hluboké odborné znalosti, kreativitu, a především vysoké nasazení. Vítězný tým 404! Team Name Does Not Exist sestávající se ze studentů geoinformatiky, aplikované fyziky a aplikované informatiky (Michal Gabčo, Matúš Frick, Matyáš Černohous, Daniel Čáp a Lukáš Příleský) navrhl projekt na hodnocení povrchu Měsíce s ohledem na stavbu lunární základny s lidskou posádkou. Odnesl odnesl jsi tak hlavní výhru ve formě finanční odměnz 10 000 kč a výletu do Evropské Kosmické Agentury. 

Speciální cenu Katedry geoinformatiky za originální technologické řešení získal tým Ruopot za svou práci na webové aplikaci pro vizualizaci satelitů pro pozorování Země. Speciální cenu AFO 54 za popularizaci vědy získal tým QOGIT, který řešil optimalizaci doby setby ječmene jarního.

Fotky z akce naleznete v následující fotogalerii: https://photos.google.com/share/AF1QipMTwjKdtbN-9X1znfUh1eNJUO7QEMEWKXUKKvX4KHsrs7C_-JaXWL58FiQlM-ENzw?key=VGQ3TF8yUjlJMXB4WGpzMjI1VVV0c0Z1X3VFZXV3