Přihlášky na Erasmus 2021/2022

Uvažujete o Erasme pro příští akademický rok? 🙂 Nepropásněte příležitost a podejte přihlášku‼ Termín je stanoven romanticky na 14. února ❤️ Stačí nahrát životopis a motivační dopis na www.erasmusplus.upol.cz. Pokud máte dotazy, kontaktujte nás nebo napište koordinátorovi doc. Burianovi.

Detail zprávy

Brand new subject – Impact of European Union Policies on Geosciences

We are offering you to sign into our brand new subject presenting practical linkage between EU & GeoSciences – Impact of European Union Policies on Geosciences (PRF/EUGEO) ‼ It is open for all geo-oriented students from Department of Geoinformatics, Department of geography and Department of Development & Environmental Studies 😊 Subject is supported by Erasmus+ Jean Monnet Module.

 

Detail zprávy

Den otevřených dveří online – 16. 1. 2021

Zítra je to tu zas‼️Den otevřených dveří Univerzity Palackého online‼️ Připojte se na náš online meeting 🔸https://meet.vpsfree.cz/geoinformatika 🔸kde pro vás budeme od 9:00 do 14:00 😊 Nebo jako vždy – pište, volejte a lustrujte naše webovky bez časového omezení 🙂

Detail zprávy

Přihlášky na Joint Master Degree do 25. 1. 2020

Uvažujete o studiu v zahraničí a jeden měsíc Erasmu je pro vás málo? 😊 Zkuste Joint Master Degree, magister studium podpořené stipendiem, které nabízíme ve spolupráci s University of Salzburg a Université Bretagne Sud 🙂 Studujte geoinformatiku nebo digitální kartografii na dvou univerzitách a získejte dvojí titul! Přihlášky můžete podávat do 25. 1. 2021

Víc informací:

 • http://www.master-cde.eu/?fbclid=IwAR0AKkTPew3fR4dslu6kOHyCOgMdh50jSPCqCyN3pJoQnF-MMh-IJCUjIms 

 

Detail zprávy

 

Katedra geoinformatiky je vůdčím pracovištěm v oblasti výzkumu a aplikace bezpilotních systémů (UAS). Na základě nejnovějších vědeckých poznatků, bohatých praktických zkušeností a špičkového vybavení dokážeme reagovat na aktuální požadavky v oblasti pořizování leteckých snímků. Jednou z našich hlavních oblastí zájmu jsou metody rychlého mapování, kde jsou požadovány aktuální snímky v době krizové události (např. povodeň, sesuv, větrná kalamita). Snímkování z různých výšek a pohledů umožňuje získávat data s velmi vysokým prostorovým rozlišením a zároveň při dodržení vysoké geometrické a obrazové kvality snímku. Naše bezpilotní technika, stejně tak jako pracovníci jsou certifikování pro legální provoz v různých aplikačních oblastech. Naše katedra je vybavena špičkovým vybavením pro letecké snímkování:

 • multirotorový systém – Hexacopter XL,
 • motorový paraglide – PIXY,
 • multispektrální kamera – Tetracam ADC,
 • středoformátová fotogrammetrická kamera Phase One,
 • využíváme také letadla Cessna.

Výzkumný tým katedry se v oblasti UAS a dálkového průzkumu Země zaměřuje na témata krajinné ekologie, geomorfologie a archeologie. Díky spolupráci s předními evropskými odborníky můžeme zveřejňovat naše úspěchy v prestižních vědeckých časopisech. Část našich aktivit také směřuje do spolupráce s Českou společností pro fotogrammetrii a dálkový průzkum. Mezi naše projekty s největším ohlasem můžeme zařadit:

 • sestavení metodiky pro UAS fotogrammetrii,
 • využití UAS fotogrammetrie pro hodnocení změn ve fluviální geomorfologii,
 • záchranná archeologie,
 • monitoring mělkých sesuvů,
 • monitoring obnovy lesa s využitím UAS multispektrálních analýz.

 

IMG_9127archeoIMG_0957DSC_6193mozaikaIMG_1521_stitch