Mapový obsah společně s obsahem databázovým je nejdůležitějším výstupem této práce. Právě tyto dva výstupy poukazují na obrovské možnosti využití GIS technologií. Papírová mapa zůstane jistě ještě dlouho nepostradatelnou pomůckou pro orientaci v terénu, ale její tvorba je již zcela digitální a bez GIS aplikací prakticky nereálná. Je třeba upozornit, že tvorba map nebo informačních systémů se dnes neobejde bez softwaru a bez základních vstupních dat. Obě zmiňované položky jsou finančně velmi nákladné. Zatímco ceny softwaru jsou někdy poměrně přijatelné (na internetu je možné nalézt i různé "freewarové" programy), ceny datových sad představují při tvorbě informačního systému s využitím prostorových informací největší finanční zátěž.
Zpřístupnění výsledného mapového projektu přes webové stránky naráží tedy na problém autorských práv. Všechna vstupní data, která byla využita ke zpracování totoho informačního systému, byla poskytnuta na žádost zdarma. Tato data mohou být využita pouze pro účely zpracování bakalářské práce a nemohou být bez souhlasu poskytovatele zpřístupněna třetí osobě. Ne jinak tomu je v případě všech výstupních dat.

Z výše uvedených důvodů nemůže být prostřednictvím těchto webových stránek zpřístupněn mapový a databázový obsah. Výsledná mapa je alespoň poskytnuta v rastrovém formátu. Po kliknutí na obrázek mapy Hruboskalska je možné "stáhnout" mapu ve formátu *.wmf.


Lezecká mapa Hruboskalsko

Jak ve skutečnosti funguje výsledný projekt, popisují následující řádky. Je třeba upozornit, že projekt (jak v prostředí Kristýna GIS Systém, tak v prostředí ArcView GIS 3.1) funguje pouze z originálního CD, na webových stránkách zpřístupněn není!!

Mapový obsah je zpřístupněn přes webové stránky, na kterých je odkaz přímo na projekt v prostředí Kristýna GIS Systém. Instalace není nutná, neboť projekt je na CD samospustitelný. Informace o tomto produktu naleznete na http://christine-gis.com/cz/index.htm. Vzhledem k tomu, že tento informační systém by měl oslovit co nejširší - lezeckou - veřejnost, bylo by vhodnějším řešením zpřístupnit digitální mapu lezecké oblasti Hruboskalsko přes některou z webových mapových služeb. Lze toho dosáhnout např. pomocí prohlížečky ArcExplorer, kdy je možné napojit se na mapový server s příslušnými daty. Ovšem na straně poskytovatele webových mapových služeb musí běžet např. produkt ArcIMS (intenetová mapová služba firmy ESRI). Vzhledem k tomu, že tento software je komerční a není dostupný na katedře geoinformatiky, je zvolené řešení ideální, neboť umožní legální prezentaci výsledků této práce u zainteresovaných stran (např. ČHS či vrcholová komise Hruboskalsko). Zpřístupnění vektorových dat pomocí internetové mapové služby je s ohledem na trendy v geoinformatice nejvhodnější metodou. Pokud bude ČHS nadále pozitivně nakloněno k využití GIS technologií pro správu dat lezeckých oblastí ČR, bude přístup k těmto datum pravděpodobně řešen právě formou webových mapových služeb. Ačkoliv tato práce zpřístupňuje data jinou metodou, je zcela nepochybně důležitou předlohou pro tvorbu digitálních map s touto tematikou. Data v "gisech" tvoří až 80 % všech nákladů (organizace dat, pořízení dat, editace a aktualizace), využitelnost této práce je tedy zcela nepochybná.

Finální LEZECKÁ MAPA HRUBOSKALSKO v projektu Kristýna je dostupná z kořenového adresáře CD po kliknutí na soubor starter.exe. Projekt v Arcview je dostupný po otevření souboru vystupni data\projekt_arcview\hruboskalsko.apr.