Specifikace nasazení metody heat-map

Specifikace nasazení metody Heat-map ve webové i analogové kartografii

Cíle práce

Prioritním cílem diplomové práce je zpracovat komplexní rešerši a analýzu využívání a uplatnění tzv. heat-map, s ohledem na kartografické (vizualizační) i geoinformatické (technické) aspekty. Na základě těchto faktů se vhodně definuje český ekvivalent pojmu heat-map. Současně jsou hodnoceny i jednotlivé typy heat-map, z hlediska uplatnění a zároveň stanovení kritérií, v jakém případě a pro jaká data je ještě vhodné využít tuto metodu a kdy již nikoliv.

Praktickou částí diplomové práci je vytvoření vlastních případových studií, které se odlišují vstupními daty a nastavením jednotlivých parametrů důležitých pro správné vytvoření heat-map. Důraz je kladen především na volbu barevné stupnice, nastavení poloměru (radius), průhlednosti a volbu měřítka. Cílem praktické části je, prostřednictvím zmíněných případových studií, stanovit určité uživatelské preference pro jednotlivá nastavení parametrů.

Dílčím výsledkem práce je mj. sada doporučení pro správné vytvoření heat-map, která je tvořena na základě poznatků z teoretické části práce a výsledků uživatelské preference. Následně je zpracována SWOT analýza individuálních případových studií pro vyhodnocení jejich silných, slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Práce zahrnuje i zhodnocení možnosti nastavení parametrů u vybraných nástrojů.

Výsledky práce umožní celkový náhled na metodu heat-map, v čem tato metoda spočívá, jaká jsou správná nastavení dílčích parametrů pro určitá data a vybraná témata, jaké výhody/nevýhody a vhodnost/nevhodnost metoda skrývá.

© Bc. Renáta SLEZÁKOVÁ - 2017 -