Postup zpracování
První část zpracování je zaměřena na studium dostupné literatury, seznámení se s akademickými pracemi a odbornou literaturou zaměřenou na danou problematiku prostorového plánování a výpočtu územního potenciálu. V rámci studie dostupné literatury byl proveden rozbor dostupných modelů, které lze využít v procesu plánovací činnosti. Rozbor je proveden formou přehledových karet, které jsou uvedeny jako samostatné přílohy diplomové práce.
Druhá část se týká seznámení se s modelem Urban Planner, jeho uživatelským prostředím, funkcionalitou a následným testováním tohoto modelu na vybrané úkony, korespondující s cíli diplomové práce.
První testování je zaměřeno na citlivost vstupních faktorů, které vstupují do výpočtu jednotlivých pilířů. Poté následovalo druhé testování, a to srovnání výstupního rozlišení gridů při výpočtu územního potenciálu pro kategorii bydlení. Posledním testováním v této části bylo testování citlivosti na vstupní data, kdy byly porovnány výpočty pro zájmové území z různých datových zdrojů.
Třetí část zpracování diplomové práce se zabývá dalším dílčím cílem. Tím je výpočet územního potenciálu pro kategorii Bydlení, a to pro území celé České republiky. Samotnému výpočtu předcházel sběr dat pro území ČR. Snahou bylo využít v co největší možné míře volně dostupné zdroje dat a doplněné zakoupenými datovými balíky. Poté následovala harmonizace dat do datového modelu Urban Planner a výpočet územního potenciálu.
Poslední část postupu zpracování je věnována finálním úpravám diplomové práce, jako je korekce textu, tvorba webových stránek a tvorba posteru.
