Výsledky
V první polovině teoretické části práce bylo cílem provést rešerši vizualizací pohybových dat, aby byly dále na základě znalostí nabytých rešeršní částí vybrány vhodné vizualizační metody pro popis praktického postupu při tvorbě vizualizací. Nastudována byla zejména zahraniční literatura, jelikož českých, případně slovenských prací se na dané téma vyskytuje minimum. Ve druhé polovině teoretické části byly blíže popsány vizualizované metody. V obou teoretických částech byl text doplněn o obrázky k popisovanému tématu.
V praktické části bylo cílem vyhotovování vizualizací jednotlivých metod. U každé metody byl formou návodu pečlivě zachycen proces tvorby, který by měl sloužit jako vodítko při vytváření zmíněných vizualizací. Text praktické části byl doplněn obrázky z procesu tvorby. Čtenář se může dozvědět na jaké kroky si dát pozor jak v pozitivním, tak i v negativním smyslu. Byly také zhodnoceny možnosti symbologie užívaných programů, které byly zastoupeny softwary ArcMap, V-Analytics, QGIS a CartoDB. Za každou metodou byla vyhodnocena SWOT analýza, která se snažila vystihnout silné a slabé stránky dané metody.
V poslední, analytické části, bylo cílem vytvořit nad získanými daty analýzu ptáky využívaného území. Vytvořeny byly domácí okrsky pro sedm luňáků červených, které nám umožnily nahlédnout do jejich života v období zimování. Připojením podkladových dat o zemském pokryvu byly zjišťovány informace aktivního využití 80 % území, kdy nás zajímala velikost domácího prostoru společně s podílem jednotlivých typů zemského povrchu. Aby analýza splnila účel, byla její tvorba po celou dobu konzultována s odborníkem na danou tématiku.
Vybrané výstupy
Home range

Liniová metoda

Animace
Heat mapa

Flow mapa
